Nie jesteś skazany na EMUI w Huawei.

Smartfony Huawei zyskują na popularności. Trudną się temu dziwić po chiński producent dostarcza na rynek coraz lepsze, bardziej zaawansowane produkty oraz telefony w rozsądnej cenie z dobrą specyfikacją (np. Huawei P8 Lite). Specyficzną rzeczą w telefonach Huawei jest interfejs, jaki oferuje EMUI (ichniejsza wersja Android), w którym to nie mamy standardowego rozgraniczenia na ekrany domowe i menu aplikacji, ale tak jak w iOS jest tylko ekran z aplikacjami.

Czy takie rozwiązanie jest wygodnie? Opinie są podzielone. Mi to osobiście nie przeszkadza a po kilku dniach użytkowania na pewno można by się do tego przyzwyczaić (w końcu wszystko jest kwestią przyzwyczajenia).

Oczywiście, jeśli komuś przeszkadza takie rozwiązanie może do w dość łatwy sposób zmienić. Wystarczy pobrać z Google Play jeden z wielu dostępnych w sklepie launcherów (osobiście polecam Nova Launcher albo Google Now Launcher). I uruchomić go. Warto przy tym zaznaczyć, aby aplikacja była domyślną przy tej czynności (wybieramy klawisz „Zawsze”). Dla ułatwienia zamieszam, krótki filmik instruktarzowy jak zmienić launcher w Huawei.

Jak chcenie powrócić do starych ustawień, albo chcecie wybrać jakiś innych launcher to wchodzicie w Ustawienia > Zarządzaj aplikacjami > Ustawienia aplikacji domyślnej (na dole ekranu) > Program uruchamiający.

11 myśli na temat “Nie jesteś skazany na EMUI w Huawei.”

 1. yhmmm – chujawei ma tak zmodyfikowaną wersję androida że zmiana launchera powoduje to że nie pokazuje się monit o podanie kodu PIN. Jedyny ratunek to reset słuchawki. Przerabiałem to już z Nova i Google. Chujawei – dno, dna i 2 metry mułu.

  1. Lepiej naucz się programować, pobierz androida 6.0 i dostosuj go pod ten telefon jak coś ci się nie podoba… Mi to zajęło około miesiąca, ale wszystko mam tak jak chcę…

   1. Istnieje możliwość zmiany koloru tła podczas pisania smsów? Przyznam że ochujeje zaraz z tym białym ;/ zastawiam się bo jeśli mam już coś kombinować z andro to wole być pewna ze wszystko będzie tak jak chce. z góry dziena za odp 🙂

    1. Tego nie wiem. Możliwe, że jest gdzieś w ustawieniach SMS. Zawsze możesz zainstalować inną aplikację do SMS z Google Play. 🙂

    2. ZenUI luncher + kontakty firmy Asus z Android 6.0 zainstalowałem do Haweia y6II com. Android 5.1 Śmiga nieźle i jest w ustawieniach ciemny motyw. Aplikacje są oddzielone od ekranu głównego i sporo innych motywów. Jest też obsługa Dual sim. Dla mnie bomba. Używam go ok miesiąca i jestem zadowolony. PO ZMIANIE LUNCHERA TRZEBA Z MENU ZAMIENIĆ IKONY SMS I KONTAKTY na te Asusa z menu tego nowego 🙂 można? można. Pozdrawiam

 2. Czy ktoś wie jaką apkę czy UI trzeba wgrać do Huawei by skonfigurować Dual SIM w taki sposób, że połączenia przychodzące są wyraźnie oznaczone kolorami?
  W tanich Larkach oprogramowanie producenta miało świetną obsługę Dual SIM: wybierało się dla każdej karty inny kolor i gdy telefon dzwonił od razu było widać na który numer ktoś dzwoni.
  W Huawei ledwie widać malutką cyferkę karty SIM nad numerem dzwoniącego – porażka..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *