Posty

Nie jesteś skazany na EMUI w Huawei.

Advertisement

Smartfony Huawei zyskują na popularności. Trudną się temu dziwić po chiński producent dostarcza na rynek coraz lepsze, bardziej zaawansowane produkty oraz telefony w rozsądnej cenie z dobrą specyfikacją (np. Huawei P8 Lite). Specyficzną rzeczą w telefonach Huawei jest interfejs, jaki oferuje EMUI (ichniejsza wersja Android), w którym to nie mamy standardowego rozgraniczenia na ekrany domowe i menu aplikacji, ale tak jak w iOS jest tylko ekran z aplikacjami.

Czy takie rozwiązanie jest wygodnie? Opinie są podzielone. Mi to osobiście nie przeszkadza a po kilku dniach użytkowania na pewno można by się do tego przyzwyczaić (w końcu wszystko jest kwestią przyzwyczajenia).

Oczywiście, jeśli komuś przeszkadza takie rozwiązanie może do w dość łatwy sposób zmienić. Wystarczy pobrać z Google Play jeden z wielu dostępnych w sklepie launcherów (osobiście polecam Nova Launcher albo Google Now Launcher). I uruchomić go. Warto przy tym zaznaczyć, aby aplikacja była domyślną przy tej czynności (wybieramy klawisz „Zawsze”). Dla ułatwienia zamieszam, krótki filmik instruktarzowy jak zmienić launcher w Huawei.

Advertisement

Jak chcenie powrócić do starych ustawień, albo chcecie wybrać jakiś innych launcher to wchodzicie w Ustawienia > Zarządzaj aplikacjami > Ustawienia aplikacji domyślnej (na dole ekranu) > Program uruchamiający.

Advertisement