Niechciane powiadomienia z Allegro: Nowe oferty w Twoich obserwowanych wyszukiwaniach.

Advertisement

Czy też ostatnio zaczęły cię irytować codzienne powiadomienia z aplikacji Allegro? Mnie tak. Od jakiś 2-3 tygodni zaczęły codziennie wyskakiwać powiadomienia o nowych ofertach w obserwowanych wyszukiwanych. Dokładnie brzmi to tak: Nowe oferty w Twoich obserwowanych wyszukiwaniach.

Nowe oferty w Twoich obserwowanych wyszukiwanych

O co chodzi i jak wyłączyć powiadomienia w aplikacji Allegro?

Allegro ma fajną funkcję obserwowania zdefiniowanego wcześniej wyszukiwania. Mianowicie wpisujemy sobie w wyszukiwarkę Allegro szukane hasło i ustawiam dodatkowe parametry jakie nas interesują (mi. lokalizacja). Wtedy na liście wyników klikamy gwiazdkę i już mamy zapisane wyszukiwanie w obserwowanych. Codziennie będziemy dostawać na email listę nowych przedmiotów spełniających dane parametry. Ustawiłem sobie takie 3-4 wyszukiwania, bo poluje na kilka gier na Nintendo Switch w lepszej cenie.

Wszystko było w porządku. Emaile sprawdzałem jak miałem ochotę i specjalnie wyfiltrowałem w skrzynce Gmail. Aż właśnie jakieś 2-3 tygodnie temu oprócz emalii zacząłem dostawać powiadomienia push w aplikacji Allegro na moim Samsung S8+..

Advertisement

Walczę z wszelkiego rodzaju niechcianymi powiadomieniami w telefonie. Pozwalam na nie tylko najważniejszym aplikacjom takim jak mi. Signal, Messenger i Gmail.

Powiadamianie „Nowe oferty w Twoich obserwowanych wyszukiwaniach” jest o tyle irytujące, że nie możemy go wyłączyć prosto w ustawieniach aplikacji Allegro na telefonie! Gdy wejdziesz w Ustawienia > Powiadomienia > Push, nie znajdziesz tam przełącznika włączającego/wyłączającego tego rodzaju powiadomienia. Nie znajdziesz go również w menu Obserwowane > Wyszukiwania. Było dla mnie to wprost nie do uwierzenia, że Allegro wydało aplikację, w której nie możemy wyłączyć powiadomienia push, ale to fakt!

Powiadomienia Push
Allegro Wyszukiwania

Czy w takim razie jesteś skazany na takie powiadomienia? Rozwiązania są dwa. Albo usuwasz zdefiniowane wyszukiwania, albo logujesz się na Allegro przez www i tam w zakładce Obserwowane > Wyszukiwania w ustawieniach konta odznaczasz checkbox: powiadomienia e-mail/push. Okropne, jeśli chodzi o user experience!

Advertisement

2 komentarze do “Niechciane powiadomienia z Allegro: Nowe oferty w Twoich obserwowanych wyszukiwaniach.”

  1. No ale jak rozumiem to wyłącza jednocześnie powiadomienia e’mail czyli praktycznie wyłącza cały sens funkcji obserwowania (chyba należałoby o tym wspomnieć).

    Odpowiedz
    • Tak masz. Rację. Włącza to również email. Wyszukiwania możesz wówczas jedynie sprawdzać, wchodząc w link przez przycisk „zobacz oferty”.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz