The Witcher Battle Arena na Androida jeszcze w tym roku!

Advertisement

The Witcher Battle ArenaW marcu pisałem o planach, jakie ma CD Projekt RED odnośnie wydania gry mobilnej w uniwersum Wiedźmina, potwierdzili oni wtedy, że prace nad takim projektem trwają i realizuje je firma zewnętrzna. W tym tygodniu poznaliśmy więcej szczegółów na ten temat.

CD Projekt RED zapowiedział grę na urządzenia mobilne (oczywiście na Androida również) – The Witcher Battle Arena. Co zaskakujące gra należy do gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), czyli coś w stylu Doty albo League of Legends. Dla osób nieznających tych tytułów wyjaśniam, że w grach tego gatunku, gracze dzielą się na dwie drużyny, które walczą ze sobą na arenie eliminując siebie nawzajem.

W The Witcher Battle Arena będziemy mieli do dyspozycji kilka trybów począwszy od gry w dwóch teamach trzyosobowych gdzie każda z postaci będzie kontrolowana przez „żywego” gracza, tryb w którym nasz team będzie walczył z teamem botów oraz tryb single player gdzie oprócz nas będą same boty. W ten ostatni tryb będziemy mogli grać nawet nieposiadająca połączenia z Internetem.

Advertisement

The Witcher Battle Arena

Do dyspozycji na starcie będziemy mieli do wyboru 8 bohaterów a wśród nich będzie wiedźmin Letho, krasnoludzki awanturnik Zoltan Chivay czy potężną czarodziejkę Filippa Eilhart. Z czasem udostępnione zostaną kolejne nowe postacie i tryby gry.

Gra zostanie udostępniona za darmo w czwartym kwartale tego roku i będzie posiadała wbudowany system mikropłatności ale ma być on przyjazny graczom. To znaczy wszystkie rzeczy w grze można odblokować grając w nią a jeśli chcemy mieć je szybciej to będziemy mogli je kupić w rozsądnej cenie. Brzmi to uczciwie. Niepodana jednak czy gra będzie posiadała reklamy.

Advertisement

 

The Witcher Battle Arena The Witcher Battle Arena The Witcher Battle Arena

Poniżej znajdziecie krótki teaser, gdzie raczej nie znajdziemy filmików z samej rozgrywki, jedyne co nam zostało to screeny, co prawda nie jest powiedziane, że pochodzą one prosto z gry, ale grafika nie wygląda na jakoś „podrasowaną” więc podejrzewam, że właśnie taki jest. 🙂

Advertisement

Acha, gra The Witcher Battle Arena będzie wydana w polskiej wersji językowej.

https://www.youtube.com/watch?v=8UPV_vv4qjI

Advertisement

Dodaj komentarz