Jak zrobić zrzut ekranu (ScreenShot) z Androida?

Wracamy z cyklem porad dla systemu Android.

Jeśli z jakiegoś powodu potrzebujesz zrobić zrzut ekranu (screenshot) z telefonu z Androidem a nie wiecie jak to już spieszę wam z pomocą.

W telefonach z nową wersją androida (np. 4.1) jest to banalnie proste. Wystarczy przycisnąć jednocześnie przycisk zasilania (blokady ekranu) wraz z przyciskiem zmniejszania głośności. Po udanym przechwyceniu, ekran mrugnie i telefon wyda dźwięk robienia zdjęcia.

Zrzut ekranu zapisze się automatycznie w pamięci wewnętrznej telefonu w folderze Pictures/Screenshots.

Wyjątkiem są telefony produkowane przez firmę Samsung. O tym jak robić screenshoty w produktach z serii Galaxy zapraszam do tego wpisu: Screenshot z Samsung Galaxy.

Zrzut ekranu Android

35 myśli na temat “Jak zrobić zrzut ekranu (ScreenShot) z Androida?”

 1. dzięki za radę,właśnie potrzebowałem zrobić ss z gry i dzięki Tobie mi się udało 🙂 Jeszcze raz dziękuje 🙂

  1. Wydaje mi się, że ten sposób powinien działać też na Orange Reyo. Jak nie to spróbuj klawisz home i power albo menu i power.

 2. Potrzebuje przycisku jednego do zrobienia screena. Mam problem z czuciem w palcach jednej ręki. A tabletu nie obejmuje jedną ręką.
  Poradźcie jaki program ma tą opcję?

  1. Ten się nada o ile masz Androida 5.1.1 lub wyżej.
   „ScreenShot GD” – poszukaj w sklepie GooglePlay, darmowy, polskiej produkcji 🙂
   Robi zrzut po potrząśnięciu smartfonem.

 3. Kochani a ja mam kazama thunder 345 i gdy robie zrzut ekranu to wyskakuje ze „nie udalo sie zapisać zrzutu ekranu” nie wiem dlaczego szukam w ustawieniach i nic tak samo nie moge pobrac zdjec z internetu pisze „blad pobierania ” wie ktos moze gdzie to zmienic

 4. Mam problem-działa na Acer z205 tylko zdjęcie nie zapisuje się -zaraz po zrobieniu screen shota widzę na ekranie zdjęcie i zamiast się zapisywać w folderze, który podałeś wyświetla się komunikat „Nie udało się zapisać zrzutu ekranu. Pamięć może być w użyciu.” Co to oznacza i jak to naprawić? Help!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *