Pokazujemy jak wygląda aplikacja Ubera dla kierowców.
Pewnie nie raz korzystałeś z Ubera jako Klient (jeśli nie to trzymaj kod zniżkowy na pierwszy przejazd: d4n5pp9eue), ale czy zastanawiałeś się jak wygląda Uber od strony Kierowcy? Akurat mam dostęp do aplikacji Uber Driver i mogę przybliżyć Ci jak wygląda aplikacja i korzystanie z niej przez tą „drugą stronę”.
Aby zalogować się do aplikacji Ubera dla Kierowcy trzeba posiadać odpowiednie konto i zostać zweryfikowanym (podać szereg dokumentów mi. prawo jazdy i zaświadczenie o niekaralności). Gdy mamy już aktywne konto możemy zalogować się.
Strona główna to mapa a trochę niżej informacje przesyłane przez Ubera takie jak np. Wprowadzone zmiany na lotnisku związane z wjazdem do strefy płatnej czy analiza stylu jazdy. Tak, Uber sprawdza cały czas jak kierowca prowadzi i wyłapuje gwałtowne hamowania czy niepłynne przyspieszenia. Wpływa to na jego ocenę. W prawym górnym rogu mamy przełącznik do przejścia online. Po naciśnieciu jego strona główna trochę się zmienia, bo mamy podgląd do kwoty jaką danego dnia zarobiliśmy i ilość kursów.
Kolejne zakładki to przychód, oceny, i konto. W pierwszej mamy podgląd do swoich całkowitych zarobków z podziałem na tygodnie, dalej jest panel z ocenami i analizą stylu jazdy. Znajduje się tutaj również szereg „szkoleń” jak polepszyć swoje umiejętności. W ostatniej zakładce możemy edytować swoje konto przez zmianę zdjęcia, telefonu czy ustawień aplikacji. Kierowca Ubera ma do wybory dwa rodzaje map. Albo nawigacja wbudowana w aplikacje, albo zewnętrzna aplikacja Google Maps. Większość chyba korzysta z Map Google. I się nie dziwie są bardziej przejrzyste ale może to tylko kwestia przyzwyczajenia.
Przyjmowanie zleceń
Na przyjęcie zlecenia kierowca ma dosłownie kilka sekund (wydaje mi się, że to maksymalnie jest 10 sekund może nawet mniej). W momencie, gdy dostępne jest zlecenie wyświetlany jest komunikat na całym ekranie. Kierowca nie widzi kto zamawia, wie ile zajmie dojazd do Klienta, jak daleko jest (w km), jaką ma ocenę i czy jest jakoś mnożnik. Pojawia się również trasa dojazdu ale czas na przyjecie zamówienia jest tak krótki, że w zasadzie nie jest w stanie się z nim dobrze zapoznać. Przyjmowania odbywa się poprzez kliknięcie w dowolne miejsce ekranu. Wówczas pojawia się trasa dojazdy do miejsca odbioru a po kliknięciu nawiguj włącza się aplikacja nawigacji (np. Google Maps). Mechanizm zarządzający zlecaniami jest sprytny i gdy kierowca kończy zlecenie w okolicy, gdzie ktoś inny chce zamówić Ubera to kierowca ma możliwość przyjęcia go podczas jazdy z innym pasażerem.
Gdzie w aplikacji znajdę jak zaznaczyć zlecenia po trasie podczas powrotu do domu i co oznacza w aplikacji okienko po lewej górnej stronie przypominajace ikonę jak do aparatu?
To miejsce masz na lewym ekranie. Musisz tam wpisać adres docelowy. A o tej ikonce to nie wiem.
Hej. Mam pytanie. Da się sprawdzić adres docelowy danego klienta jeszcze zanim przyjmiemy zlecenie? A może jest inny sposób na sprawdzenie?
Niestety nie ma takiej możliwości.
Chce zacząć pracę, a już mam zatwierdzone dokumenty, byłem u partnera na rozmowie, miałem zacząć od rana dziś, a w aplikacji się okazało że jeszcze jest do akceptacji umowa no i to zrobiłem dopiero wczoraj wieczorem, to do teraz widnieje na dole informacja, że „poinformujemy Cię o możliwości wykonywania przejazdów”, jak długo mam czekac? To są minuty czy dopiero w dni powszednie ktoś to zaakceptuje?
Można czekać nawet miesiąc, ja tak właśnie miałem
Jak zbierać więcej zamówień jako kierowca w Uber? Czy to możliwe żebym przez 6 h zarobił 206 zl tylko? W którym momencie uber pobiera ode mnie 25 procent? Pozdrawiam
Nie jestem ekspertem w tej kwestii. Nie jeżdżę na co dzień. Chyba najlepszym sposobem jest opracowanie sobie odpowiedniego schematu działania. To znaczy gdzie i kiedy jeździć. No i podobno wskaźnik akceptacji zleceń też jest istotny. Czyli akceptuj wszystkie zlecenia i nie wybrzydzaj. 🙂 200zł na 6 godzin to szału nie ma ale też nie jest tragedia. Pamiętaj, że są wakacje i mniej zleceń w miastach. To 25% jest już pobrane. To co widzisz na swoim koncie to już jest twój zarobek. Chyba jeszcze tylko odejmuje 8% VAT ale z tym już nie jestem pewny.